Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Szegedi moziműsor 2011.01.27. - 02.02.

Egy néma kiáltás 19:30
Északi karácsony 16h, 18:15
Sporthorgászat 17:30
Újrakezdők - Szerelmes szingli szittert keres 16h, 18h
Megaagy 3D 29-30. 10h
Social Network - A közösségi háló 20h
Üvegtigris 3 20:30

 


A dilemma 13:15, 15:30, 17:45, 20h, 28-29. 22:15, 29-30. 11h is
Boszorkányvadászat 14:30, 16:30, 18:30, 20:30, 28-29. 22:30, 29-30. 12:30 is
Rohanás 14h, 16h, 18h, 20:15, 28-29. 22:15, 29-30. 10h, 12h is
A következő három nap 15h, 17:30, 20h, 28-29. 22:30 is
Aranyhaj és a nagy gubanc 3D 13:15, 15:15, 17:15
Arthur 3 - A világok harca 13h, 29-30. 11h is
Az utazó 16:15, 18:30, 20:30, 28-29. 22:30 is
Harry Potter és a Halál ereklyéi 1. rész 13:30, 29-30. 10:45 is
Ilyen az élet 14:45
Megaagy 3D 29-30. 10:30
Narnia Krónikái 3 - A Hajnalvándor útja 3D 14h, 18:15
Piranha 3D 28-29. 22:30
Szerelem és más drogok 17h, 19:30, 28-29. 21:45, 29-30. 12:15 is
TRON: Örökség 3D 19:30, 28-29. 22:00 is
Utódomra ütök 15:30, 19:45, 29-30. 11h is
Üvegtigris 3 13h, 17:30, 28-29. 21:45 is
Zöld darázs 3D 16h, 20:15, 29:30. 11:45 is

 

 

 

Machete 27-30. 21h, 31-2. 19h
Szellemíró 27., 30. 19h, 31-2. 21h
0 Tovább

Boszorkányvadászat (Season of the Witch)

A 2000-es évek egyértelműen nem Nicolas Cage évtizedének mondható. Amennyire róla szólt a '90-es évek, akciófilmek és drámák váltották egymást jobb vígjátékokkal fűszerezve, addig az ezredforduló után alig volt anyagi és a szakmai sikerben része. Sokan már rég leírták, mikor előrukkolt a Mocskos zsaru című film címszerepével, amit rá nem sokkal még meg is fejelt a Ha/Ver kultikus képregényfilm egyik legjobb mellékszereplőjének alakításával. Azonban az ingadozás nem hagyott alább: előbb A varázslótanonc című Disney-filmmel bukott egy szolidat, míg most a Boszorkányvadászat című középkori boszorkányos fantasy-val múlatta az időt, mely csak a kis költségvetése okán nem lesz anyagi bukás.

Mellette a rendező Dominic Sena is csak keresi az igazán neki való utat: a hatalmas kasszasiker Tolvajtempó után megkínált minket egy Kardhallal, amit még úgy-ahogy elfogyasztottunk (sokan kultfilmként kezelik), míg a legutóbbi filmje, a Vakító fehérség egész egyszerűen hatalmas melléfogás. Két ekkora útkeresésben lévő alkotó újabb kalandja nem sok jóval kecsegtetett; mikor kijöttek az előzetesek, egyenesen a karrier mélypontját jövendölték az emberek. Ez tévedésnek bizonyult, van ennél rosszabb a repertoárban, azonban az is tény, csak az alacsony költségek, a minőségibb színészgárda és a szerencsés csillagzat okán nem kell szégyenkezni az alkotóknak.

Két, az évtizedes mészárlásba belefáradó kereszteslovag dezertál a királyi seregből, majd úton hazafelé egy pestis sújtotta faluba, ahol egy fiatal lányt boszorkányság vádjával tartanak fogva. A két lovag kényszerből elvállalja, hogy a közeli kolostorba viszik a lányt, ahol a szerzetesekre bízzák a lány sorsát. A páros társául szegődik a fiatal pap, a kalodába zárt csempész, a fiatal fiú, ki apja nyomdokain lépkedve maja is lovag szeretne lenni és a lányát féltő nemesúr. A félelmetes erdőn keresztül visz az útjuk, ahol mind több kétség ébred bennük a lányt illetően,  mind többen kerülnek életveszélybe, mind többüket kísérti meg az, ami a lány testében lakozik. A kolostorban pedig sokkal nagyobb fenyegetéssel kell szembenézniük, mint azt gondolták: az egész emberiség védelméért kell felvenniük a harcot.

Egy teljesen átlagos középkori boszorkánytörténetről van szó, mely csak kisebb mértékben érdemes az említésre. Tény, a látványvilága nem olyan erős, mint remélhető lett volna, a ködöt indokolatlanul sokszor használják, hogy elrejtsék a kis költségvetés ordító lyukait, a kevés statisztára és a gyenge CGI-hátterekre azonban így is felhívja a figyelmet. Ami egy kicsit is kiemeli a filmet a posványból, az Cage és Ron Perlman kettősének jelenléte. Mind a ketten generációjuk meghatározó, emblematikus színészei, akik talán maguk is jól szórakoztak, miközben ezt az egyszer használatos celluloid-tömeg készítésén vettek részt. Mellettük olyan európai színészek láthatóak, mint Stephen Campbell Moore, Stephen Graham, Ulrich Thomsen, Claire Foy és Robert Sheehan. Egyszóval a brit filmgyártás színészei megtámogatva két amerikai sztárral meg egy egyébként máshol zseniális dánnal, a végeredmény pedig egy szolid, nem túl vészes, valahol perverz módon még élvezhető boszorkányüldözés, ami nem is az, a lovagok sem azok a kegyetlen zsoldosok, akiknek hinnék őket.

Valahogy az egész film nem az, aminek látszik, de igazából nem jövünk rá, miben lenne több vagy másabb. Cage ismét egy érdekes hajviselettel örvendezteti meg a rajongókat, Perlmant mindig öröm a vásznon látni, mindegy, hogy Hellboy-maszkban vagy lovagi egyenruhában teszi. Míg Cage ugrik egy komolyabbat és februárban 3D-ben aprítja a gonoszt bosszúszomjas apaként, addig Perlman az augusztusi Conan, a barbár remake-jében alakíthat jobban, mint jelen alkotásban.

5/10

0 Tovább

The Conspirator-előzetes

Robert Redford új filmje majd csak áprilistól látható a mozikban, de már kijött az előzetes, ahol bepillantást nyerhetünk a végeredménybe. Az Abraham Lincoln meggyilkolása utáni nyomozásról szól a film, ahol egy egyedülálló asszonyt, Mary Surratt-ot vádolják az összeesküvés megszervezésével. Az Egyesült Államok elnökgyilkossági összeesküvés-elméletei közül időrendben ez az első, mely méltán érdemes a filmfeldolgozásra. A főbb szerepekben James McAvoy, Robin Wright(Mary szerepében), Alexis Bledel, Justin Long, Kevin Kline, Tom Wilkinson

0 Tovább

Heti torrentlista

Torrenfreak letöltő-oldal hétről hétre vezeti a top 10-es listáját, mely számon tartja, melyik film bonyolította a legnagyobb illegális forgalmat a héten. Ezen eredmények alapján minimum megkérdőjelezhető, ezt a fajta forgalmazási módszert miért nem akarják legalizálni, ha ekkora tömeghez elérnek ezek a filmek, ráadásul hetekkel, olykor hónapokkal a filmszínházas bemutatók előtt. Vagy drasztikusan le kell csökkenteni a passzív várakozási időt, mely során az átlagos internet-felhasználó hozzájuthat egy-egy alkotáshoz, vagy fizetőssé tenné az egyébként ingyenes fájlcserélőket. Arról nem is beszélve, hogy még csak nem is kell a tökéletes képminőség az embereknek, hiszen a lenti lista első öt tagja még csak nem is hivatalos kiadvány netes kalózváltozata.

A TS (Telesync) moziban rögzített képanyagot takar, de vagy üres teremben, vagy vetítőteremben rögzített hanggal. Az SCR (screener) a videókölcsönzőkbe kiküldött VHS bemutató szalag rögzítése és digitalizálása, nagyon eltérő képminőséggel és rengeteg zavarásra használt képi elemmel, azonosítószámmal, másolásvédelmi telefonszámmal. A DVDscr annyival több, hogy itt már egy dvd-lemezről rögzítik a videót (mostanság a díjátadók környékén, a szavazóknak kiküldött kópiák körül kerül fel sok ilyen).

Ez is mutatja, hogy mennyire nincs szabályozva, illetve mennyire megkésve szabályozzák csak a filmforgalmazást. A jelen kor digitális fejlődése már mérföldekkel a mozitermek előtt jár, ideje lenne, hogy globális szinten felzárkózzanak a forgalmazók, mert a szakadék csak növekedni fog, ahogy a veszteségek is.

Arról nem beszélve, hogy az itt látható filmek közül 6 még fut a mozikban, a Boszorkányvadászat mostani heti premier, A király beszéde és a 127 óra majd csak februárban kerül bemutatásra, míg az Ultramarines valószínüleg csak dvd-n fog itthon kijönni.

 

  1. Zöld darázs (TS)
  2. A király beszéde (DVDscr)
  3. 127 óra (DVDscr)
  4. Megaagy (SCR)
  5. Boszorkányvadászat (TS)
  6. Ilyen az élet
  7. A közösségi háló
  8. Ultramarines
  9. Eredet
  10. Utódomra ütök (TS)
0 Tovább

83. Oscar-díjátadó jelöltjei

A 83. Oscar-díjátadó február 28-án magyar idő szerint hajnali 2 órától követhető, a házigazdák pedig Anne Hathaway az egyik jelölt James Franco.

Talán nem ezt a szobrot fogják átadni, de hangulatba hozáshoz tökéletes.

A legtöbb jelölést, szám szerint 12-t A király beszéde kapta, utána A félszemű következik 10 jelöléssel. A közösségi háló 7 jelöléssel, míg a Fekete hattyú 5 jelöléssel büszkélhedhet.

A főbb kategóriákat lentebb találhatjátok, a technikai kategóriák nyerteseit pedig erre.

Legjobb film

127 óra

A félszemű

A harcos

A király beszéde

A kölyök rendben van

A közösségi háló

Fekete hattyú

Eredet

Toy Story 3

Winter's Bone

0 Tovább

Four Lions

Hogyan csináljunk úgy elsőre nagyjátékfilmet, hogy a fél világ rólunk beszéljen a megtekintése után, ráadásul csak dícsérő szavakal illessék munkánkat? Valahogy úgy, ahogy Christopher Morris tette a mostani filmjével. A Four Lions egy igazi elmebeteg, angol humorral átitatott film, melyben ugyan a muszlim radikálisokat követjük figyelemmel, mégis az egész nyugati civilizáció részesül a társadalomkritikából.

A négy oroszlán, akiket követünk, egy kis sejt az Egyesült Királyságban. A legnagyobb érdekesség velük kapcsolatban, hogy világi, nem hithű muszlimok, akik saját szájuk íze szerint alakítják a Korán tanításait, de a dzsihádról egy percre sem mondanak le. A szent háborúra való felkészítés jegyében megy el az egyik páros az afgán hegyekbe kiképzésre, de esetlenségükben a harcos emírt és az egész tábort robbantják fel. Visszatérve szervezni kezdik a nagy robbantást, melynek részeként nem csak ők érdemlik ki a mártírhalált, de népüket is mozgósítják a mostani nyugalmi állapotból. A mecset elleni robbantás terve törölve, helyette a futóversenyen jelmezes nevezőként robbantanának a tömegben. Küldetésük és a film kimenetele legalább annyira röhejes, mint az egész szervezés, ahogy hollókra erősített bombákkal kísérleteznek, ahogy az ötödik társuk a mezőn leli mártírhalálát a birkák közt futva, ahogy a brit rendőrség inkább a vallási elvek szerint élő, de békés testvéreket tartóztatja le és hallgatja ki, semmint a nyugatias életet élő, lelkükben azonban radikális muszlim fiatalokat.

A film nagyon komoly kérdéseket vet fel, mindezt hihetetlenül élvezetes vígjátékba oltva. Sokaknak ez a kettősség elveheti a kedvét a film kezdetén, de a helyzetkomikum sosem fordul át abszurdba, egyszerűen a bugyuta emberek életét és viselkedését modellezi ebben a pár napban. Nem ítéli el a muszlimokat, nem kárhoztatja őket a dzsihádért, a modern kori civilizációban sokakat megrémisztő, szinte a középkort idéző vallási fanatizmusért. Épp ellennkezőleg. Annak ellenére, hogy a robbantásra készülő fiatalokat érezzük szimpatikusabbnak és emberibbnek, észre kell venni, mekkora veszély leselkedik a nyugati civilizációra, ha ilyen beszivárgó egységek léteznek köztük. A 2008-as Az áruló Don Cheadle főszereplésével hasonló problémákra hívta fel a figyelmet, bár tette mindazt akciófilmes formában. Jelen alkotás se látványban, se nagyságában nem az említett film vetélytársa, más-más műfajuk miatt nem is érdemes összemérni őket.

A filmben látható társaság nagyjából olyan, mintha a Másnaposok alkotógárdája egy kis albioni hangulatt csempészne a tragikomikus terrorista-kérdés ábrázolásába. A négy fiatal arab, de Londonban született színész (Kayvan Novak - Waj, Riz Amhed - Omar, Adeel Akhtar - Fessal, Arsher Ali - Hassan) mellett a Barry-t alakító Nigel Lindsay-t érdemes kiemelni, a muszlim hitet felvevő, egyébként máshogy az arab világhoz nem kötődő brit polgár zakkant és elmeháborodott figurája vetekszik Zach Galifianakis alakításával a már említett amerikai vígjátékból.

Aki tudja, nézze meg, remek szórakozás ez egy olyan témát körüljárva, melyet a politikai korrektség miatt csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem mernek megközelíteni. Az eddig csak az IT Crowd-ból (direkt az angol cím, a magyar borzasztóra sikeredett) Denholm alakítójaként ismert Christopher Morris remekül ötvözte a kisfilmek könnyed humorát a nagyjátékfilmes játékidővel: ügyesen adagolja a szereplők elmebajait, a karakterek megismerése csak nehezíti a dolgunkat, Barry-n kívül senki felett nem törnénk pálcát - annak ellenére, hogy robbantásos merényletre készülődnek.

8/10

0 Tovább

31. Arany Málna - jelöltek

Az Oscar előtti hagyományos díjátadó nem épp a filmek nemes versengéséről lett híres. A legrosszabb alkotások versengése nem csak a lejáratás része lehet, hiszen tavaly Sandra Bullock az Oscar-díja előtt átvehette az Arany Málnát is, ami azért ritkán jön össze egy éven belül, hogy a legrosszabb és a legjobb is legyen. Ahogy az átadók esetében is 24 órával előzi meg komplementerét, úgy a jelölés terén is egy nappal korábban hirdetnek listát, mint az Oscarnál.

A legrosszabb alkotások jelölések alapján Az utolsó léghajlító és az Alkonyat - Napfogyatkozás, nem sokkal lemaradva mögöttük a Szex és New York 2. Ami érdekesség, hogy Sylvester Stallone nagysikerű akciófilmjével, a The Expendables - A feláldozhatóak című alkotással a legrosszabb rendező díjáért indulhat.

Legorsszabb film
Exférj újratöltve
Az utolsó léghajlító
Szex és New York 2
Alkonyat - Napfogyatkozás
Vampires Suck
Legrosszabb színész
Jack Black (Gulliver utazása)
Gerard Butler (Exférj újratöltve)
Ashton Kutcher (Bérgyilkosok, Valentin-nap)
Taylor Lautner (Alkonyat - Napfogyatkozás, Valentin nap)
Robert Pattinson (Emlékezz rám, Alkonyat - Napfogyatkozás
Legrosszabb színésznő
Jennifer Aniston (Exférj újratöltve, Sejtcserés támadás)
Mylie Cyrus (Az utolsó dal)
Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis és Cynthia Nixon (Szex és New York 2)
Megan Fox (Jonah Hex)
Kristen Stewart (Alkonyat - Napfogyatkozás)
Legrosszabb női mellékszereplő
Jessica Alba (Machete, The Killer Inside Me, Utódomra ütök és Valentin-nap)
Cher (Díva)
Liza Minnelli (Szex és New York 2)
Nicola Peltz (Az utolsó léghajlító)
Barbra Streisand (Utódomra ütök)
Legrosszabb férfi mellékszereplő
Billy Ray Cyrus (Kém a szomszédban)
George Lopez (Kém a szomszédban, Marmaduke - A kutyakomédia és Valentin-nap)
Dev Patel (Az utolsó léghajlító)
Jackson Rathbone (Az utolsó léghajlító, Alkonyat - Napfogyatkozás)
Rob Schneider (Nagyfiúk)
Leginkább szemet bántó 3D
Kutyák és macskák - A rusnya macska bosszúja
A titánok harca
Az utolsó léghajlító
Diótörő
Fűrész 3D
Legrosszabb páros vagy színészgárda
Jennifer Aniston és Gerard Butler (Exférj újratöltve)
Josh Brolin arca és Megan Fox akcentusa (Jonah Hex)
Az utolsó léghajlító
Szex és New York 2
Alkonyat - Napfogyatkozás
Legrosszabb rendező
Jason Friedberg és Aaron Seltzer (VAMPIRES SUCK)
Michael Patrick King (Szex és New York 2)
M. Night Shyamalan (Az utolsó léghajlító)
David Slade (Alkonyat-Napfogyatkozás)
Sylvester Stallone (The Expendables - A feláldozhatóak)
Legrosszabb forgatókönyv
Az utolsó léghajlító (M. Night Shyamalan)
Utódomra ütök (John Hamburg és Larry Stuckey)
Szex és New York 2 (Michael Patrick King)
Alkonyat - Napfogyatkozás (Melissa Rosenberg)
VAMPIRES SUCK (Jason Friedberg és Aaron Seltzer)
WORST PREQUEL, REMAKE, RIP-OFF or SEQUEL (Combined Category for 2010)
A titánok harca
Az utolsó léghajlító
Szex és New York 2
Alkonyat-Napfogyatkozás
VAMPIRES SUCK

Legrosszabb film

Exférj újratöltve

Az utolsó léghajlító

Szex és New York 2

Alkonyat - Napfogyatkozás

Vámpíros film

Legrosszabb színész

Jack Black (Gulliver utazása)

Gerard Butler (Exférj újratöltve)

Ashton Kutcher (Bérgyilkosok, Valentin-nap)

Taylor Lautner (Alkonyat - Napfogyatkozás, Valentin nap)

Robert Pattinson (Emlékezz rám, Alkonyat - Napfogyatkozás)

Legrosszabb színésznő

Jennifer Aniston (Exférj újratöltve, Sejtcserés támadás)

Mylie Cyrus (Az utolsó dal)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis és Cynthia Nixon (Szex és New York 2)

Megan Fox (Jonah Hex)

Kristen Stewart (Alkonyat - Napfogyatkozás)

0 Tovább

Mortal Kombat - új sorozat

A Warner Premiere bejelentette, hogy élőszereplős sorozatot készítenek az április 19-én megjelenő új Mortal Kombat játékhoz. A sorozatot az a Kevin Tancharoen rendezi, aki a lentebb látható Mortal Kombat Rebirth nem hivatalos kisfilmmel hívta fel magára a figyelmet. Ez az újraértelmezett világ már bőven ad mozgásteret egy új játékhoz, sőt, egy sikeres és a játék színvonalához mérten kemény küzdelmekkel tarkított sorozathoz. A forgatást februárban kezdik, a szereplőválogatás eredményét az elkövetkező pár hétben megtudjuk. Olyan karakterek térnek vissza a vászonra, mint Sonja, Johnny Cage és Liu Kang.

A sorozat több élőszereplős kisfilmből áll majd, melyek soha nem látott módon gazdagíthatják a játék és az egész Mortal Kombat-univerzum kedvelőinek ismereteit.

 

0 Tovább

Poézis - Mégis szép az élet (Poetry)

Sosem késő változtatni az életünkön? Sosem késő új hobbi után nézni, netán megvalósítani a gyermekkori vágyakat? Van akkora tragédia, ami után már nem tudunk talpra állni és folytatni életünket? Erre keresi és talán adja meg a választ a dél-koreai dráma Chang-dong Lee rendezésében. A forgatókönyvet is jegyző direktor második jelölését már győzelemre váltotta tavaly Cannes-ban (az első jelölést 2007-ben a Rejtett napfény fogatókönyvéért kapta). Alkotása a szokványos úton járja körbe a problémakört, a problémás családbók kiindulva kapunk nagy általánosításokat, a történet előrehaladtával azonban ezeket maga cáfolja meg, hogy min újabb kérdéseket tegyen fel az emberi természetről.

Mija Yang egy már 66 éves, unokáját egyedül nevelő, egyre furcsábban viselkedő nagymama, aki alkalmanként egy idős úr házi ápolója. A mindennapi körforgásból az szakítja ki, hogy jelentkezik egy költészeti kurzusra. A kurzus oktatójának szavai azonban inkább elbizonytalanítják, semmint írásra késztetnék. Az idős asszonynak az alkoi válság mellett a családja szétesésével is szembe kell néznie, unokája ugyanis öt társával rendszeresen megerőszakolták egy iskolatársukat, a lány öngiylkossága egyébként a film katalizátora is egyben. Mind jobban mélyül el a lánnyal való kapcsolatkeresésben, annál inkább személyes tragédiájának is érzi a lány halálát.

Az igazából egy szereplő köré felépített filmben a Miját alakító Jeong-hee Yoon nagyszerű utazásra invitálja a jegyet váltó nézőket. Ugyan nagyon is drámai a film felütése, a mindennapi élet és rutin ábrázolása már inkább az abszurd és a groteszk határát súrolja. Ahogy egy ilyen tragédia árnyékában kérdezgeti a rajta elhatalmasodó demencia mellett, hogy honnan is jön az ihlet, hol található mindaz: igen komoly kérdések ezek, melyeket egy gyakorlatias élettől megöregedett asszony jogosan tehet fel, környezete mégis csak a furcsaságot látja benne.

A nagymama-unoka viszony nem az egymásra utaltságra alapul, hiszen a gyermek anyja, a nagymama lány él, csak messze dolgozik tőlük. Indokokat nem kapunk, hogy kényszer vagy kényelmesség vitte erre a döntésre az anyát. Csak azt látjuk, mekkora szakadék van az együtt élők között. A dráma azonban csak nagyon lassan adagolva éri el a nézőt, az egyre beszámíthatatlanabb nagymama megmosolygató élethelyzetei által sokáig fenntartja a látszatát egy könnyedebb befejezésnek.

A kurzus végéig kötelezően megírandó költemény pedig maga a katarzis, nem csak Mija életében, a nézők számára is. A film lezárása kétséget sem hagy afelől, milyen horderejű drámát láthattunk

8/10

0 Tovább

22. Producers Guild of America - díjátadó

Hat nappal a Golden Globe után elkezdődött a szakmai díjátadók sorozata. Első körben a Producerek Céhe adta át díjait a Los Angeles-i Beverly Hilton Hotelben. Az est házigazdája Judd Apatow volt, aki poénjait saját twitter-oldalán közzétett körkérdéssel gyűjtötte. Ez volt az első átadó ceremónia, ahol borult az eddigi papírforma.

A közösségi háló alulmaradt A király beszédével szemben, igaz, itt csak egyetlen filmes kategória van, ahol az alkotást díjazzák. Az animációs filmeknél lassan nyugtázható, a Toy Story 3-é lesz a szezon, hiába lobbiznak sokan az Így neveld a sárkányodat sikeréért. Televíziós kategóriákban a nagy újonc Gengszterkorzót még csak nem is jelölték, ami azért nagy kérdőjel mindenki számára, hiszen a szezon egyik legjobb drámai sorozatáról van szó, a The Walking Deadet nem is említve. A vígjátékok közt eddig taroló Glee - Sztárok leszünk! szintúgy alulmaradt, a Modern család erősebbnek bizonyult.

Legjobb film

A király beszéde


127 óra

A félszemű

A harcos

A kölyök rendben van

A közösségi háló

Eredet

Fekete hattyú

Tolvajok városa

Toy Story 3

0 Tovább

Prolihisztor

blogavatar

Szelektált válogatás egy harmincas webpolgár gondolataiból, filmes írásaiból. Vélemény-folyam, mely műfajokhoz és témákhoz nem, csak személyhez kötött.

Utolsó kommentek