Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Fekete hattyú

Tanmese a művészet alkotóra nézve önpusztító erejéről. Mindez attól a rendezőtől, aki eddig a kevésbé ismert, mégis körülrajongott művészfilmes zóna határán mozgott, mind jobban közelítve a populáris filmesekhez. Na nem történetvezetésében, rendezésében, sokkal inkább a szereplőválasztás terén. Ismert arcokkal játszatott el imázs-idegen szerepeket, s minden főszereplője az önpusztításban tobzódott. Darren Aronofsky mostanra elérte Hollywood kapuit is, be is lépett rajtuk, hiszen a 2012-re ígért The Wolverine már nagy költségvetésű képregényfilm lesz, a karakterben felfedezhető önpusztítás azonban még mindig Aronofsky igazi ereje.

Egymást követő két filmjében is egy-egy emblematikus színész bízott meg az önmagukból való kifordulásra, pontosabban szélsőségesebbre vette az ő kifele mutatott képüket. Mickey Rourke esetében nem volt ezzel gond, hiszen az egykori szépfiú már csak kvalitásaiban ér fel régi önmagához, külseje a boksznak köszönhetően erőteljesen megváltozott. Ezzel szemben Natalie Portman többségében a jó kislány, de mindenképp a szép kislány szerepében tündökölt, ezzel szemben itt a skizofrénia és a paranoia határmezsgyéjén egyensúlyozva talán élete legjobb alakítását adja, mely a balett-történet egyik legtragikusabb metamorfózisával állítja párhuzamba a film történetét.

A tehetséges táncos Nina (Portman) egyik percről a másikra a társulat üdvöskéje lesz, mikor a korábbi , Beth (Winona Ryder) kegyvesztett lesz a társulat vezetőjénél, Thomas-nál (Vincent Cassell). A Hattyúk tavának előkészületei során azonban nem csak a szokványos terhelés lesz az, ami Ninát hátráltatja, hanem a saját lelki vívódása is. A társulathoz csatlakozó fiatal lány, Lily (Mila Kunis) személyében egy igazi Fekete hattyú is a látómezőbe kerül, azonban a kihívás sem kicsi: nem a Lily-ben megtalálható sötétség az, ami a színpadra kell, hanem a Ninában fellelhető tisztaságnak kell igazán sötét tónusokkal gazdagodnia. Ez a fajta önpusztító metamorfózis megannyi ponton vizuálisan is manifesztálódik a vásznon, az öncsonkítás művészi formáját mutató balett mellett mazochista jelenetek is teret kapnak: a véresre vakart hát, a szétroncsolt láb és a kéz körmeinek örökös torzulása már sokkal inkább a lélek visszafordíthatatlan és káros változásaira felszólító segélykiáltás, melyet a környezet nem hall, nem hallhat meg. A szintén táncos édesanya, Erica (Barbara Hershey) minden vágya, hogy lányán keresztül kiélhesse saját vágyait, nem törődve a sérülésekkel, amiket mind fizikailag, mind lelkileg elszenvedett a lánya.

Egy precíz, lélekromboló és feszült bő másfél órával ajándékoz meg minket a film, mely hihetetlenül olcsó megvalósításai ellenére is csodálatos látványt tár a nézők szeme elé. A feszültség azonban minden jelenetet átitat, van, ahol szinte a kegyetlenség határát súrolja, de mindvégig szórakoztat is. Újra egy olyan világba vezet minket Aronofsky, ahol kifele a szórakoztatás a cél, de belül nem csak emberi tragédiák sora, de a fizikai fájdalom elviselhetetlensége, lélek- és testgyötrő jelenléte árnyékolja be a sikert és a mindennapokat. Az idei díjátadók női főszereplő kategóriában nem véletlenül csak Natalie Portman nevétől hangosak: az eddig is megkérdőjelezhetetlen tehetséggel bíró hölgy feljutott a csúcsra, osztatlan sikernek örvend alakítása. Arról nem beszélve, hogy milyen magánéleti hozadékai vannak a filmnek: párját és születendő gyermekét köszönheti az alkotásnak. Mellette Mila Kunis, Barbara Hershey és Vincent Cassell is csak epizodista, akik kellő hatékonysággal pofozzák, rugdalják át Ninát saját tragédiájának történetén.

9/10

0 Tovább

64. BAFTA-díjátadó - győztesek

Átadták a Brit Filmakadémia díjait. Senkit sem lephet meg a tény, A király beszéde hazai pályán tarolt, a 14 jelölésének felét, hetet vághatott zsebre. Az eddigi fix pont, Colin Firth főszereplői díja mellett mind a két mellékszereplő (Geoffrey Rush és Helena Bonham-Carter) öregbíthette érdemeit. A női főszereplői mezőnyben toronymagas esélyes Natalie Portman vette át a kis aranymaszkot, így az arany glóbusz mellől már csak az aranyember hiányzik. Mint a díjátadóknak általában, a nagy vesztese most sem más, mint Christopher Nolan az Eredettel, a Golden Globe után ismét csak a technikai díjak között említették az alkotást. Fincher a Facebook-filmmel elérte a BAFTA-t is, ahogy Aaron Sorkin is. A legjobb elsőfilmes mezőnyben a már általam is említett Four Lions nyert, erősítve a polkorrektség elavultságát.

A legjobb idegennyelvű film A tetovált lány lett, mely erős mezőnyben diadalmaskodott, tovább bővítve a kategória sokszínűségét. Ami továbbra is szomorú és egyhangú, ugyanúgy, mint  A közösségi háló esetében, a Toy Story újabb díja. Nem érdemtelenül nyerhetett megint, mert jó film az animációs mezőnyben, csak éppenséggel ott van az Így neveld a sárkányodat, mely újdonságával és ötleteivel lekörözte a most érzelgősségben erősítő játékokat.

 

Legjobb film

A király beszéde

 

Legjobb brit film

A király beszéde

 

Legjobb elsőfilmes brit író, producer vagy rendező

Four Lions - Chris Morris

 

Legjobb rendező

David Fincher - A közösségi háló

 

Legjobb eredeti forgatókönyv

David Seidler - A király beszéde

 

Legjobb adaptált forgatókönyv

Aaron Sorkin - A közösségi háló

 

Legjobb nem angol nyelvű film

A tetovált lány

 

Legjobb animációs film

Toy Story 3

 

Legjobb színész

Colin Firth - A király beszéde

 

Legjobb színésznő

Natalie Portman - Fekete hattyú

 

Legjobb férfi mellékszereplő

Geoffrey Rush - A király beszéde

 

Legjobb női mellékszereplő

Helena Bonham Carter - A király beszéde

 

Legjobb filmzene

A király beszéde - Alexandre Desplat

 

Legjobb operatőr

Roger Deakins - A félszemű

 

Legjobb vágás

A közösségi háló - Angus Wall, Kirk Baxter

 

Legjobb díszlet

Eredet - Guy Hendrix Dyas, Larrsy Dias, Doug Mowat

 

Legjobb kosztüm

Alice Csodaországban - Colleen Atwood

 

Legjobb hang

Eredet

 

Legjobb speciális vizuális effektek

Eredet

 

Legjobb smink és haj

Alice Csodaországban

 

Legjobb animációs rövidfilm

The Eagleman Stag - Michael Please

 

Legjobb rövidfilm

Until the River Runs Red

 

Orange Rising

Tom Hardy

0 Tovább

A király beszéde

Mai receptünk: Lehetsz király! - dadogva is.

Hozzávalók:

1. Szoknyabolond báty, aki rangon aluli és elvált nőbe szerelmes.

2. Szerető feleség, aki helyetted is átlép az ányékodon.

3. Egy ausztrál színész, aki beszédspecialistának adja ki magát, közben a herceg-királyban is az embert látja.

4. Valós események, melyek megihletik az egyik legjobb brit történelmifilmes rendezőt.

Elkészítés:

Veszünk egy jó adagnyi ismert történelmi eseményt és udvari titkot (közel 15 évnyit), mindezt alaposan átszűrjük, hogy csak a számunkra legfontosabbak maradjanak. A szűrt alapot rábízzuk egy már sokszoroson bizonyított rendezőre, a 2000-es évek brit és amerikai történelmi filmjeinek és sorozatainak egyik legjobb direktorára, Tom Hooperre (bizonyíték: Elizabeth, John Adams, Longford). Bábjainak az elmúlt évtizedek talán legjobb brit és ausztrál színészeit szerződtetni, hogy a korhű díszletekben nyelvhű aktorok elevenítsék meg a szereplőket. Az összetevőket pihentetjük, hogy jól összeérjenek az ízek, majd az év utolsó harmadában, a fesztivál- és díjátadóidőszakban tálaljuk.

A dadogós Bertie-herceg (Colin Firth) szép lassan lépdel az uralkodói ranglétrán: apja halálával bátyja lesz a király, majd annak érzelmi indíttatású lemondása után ő lesz a Brit Birodalom királya. Nemezise, a dadogás azonban nagyon megnehezíti mindennapjait. Feleség, Erzsébet hercegné (Helena Bonham-Carter) végső kétségbeesésében fordul az ausztrál beszéddoktorhoz, Lionel Lounge-hoz (Geoffrey Rush), hogy segítsen férje dadogásán. A herceg először érezheti magát igazán kényelmetlenül, ugyanis Lionel terápiája során nem adja meg neki azokat az előjogokat, amik alapjáraton megilletik. A herceg, majd király a káromkodás útján szabadul fel saját gátlásainak terhe alól, hogy megtartsa azt a rádióbeszédet, melyről mind a mai napig emlékezetes.

A díjátadók egyik üdvöskéje lett Colin Firth György király szerepében, ami teljes joggal érthető is. Az idei filmek férfi főszerepeit elnézve nagyon is megérdemelt sikereket arat, míg más  kategóriákban rendre alulmaradt eddig. A Brit Filmakadémai 14 és az Amerikai Filmakadémia 12 jelölése már nagyobb előretörést jelenthet, de a tavalyi Oscar-versenygés megismétlődni látszik. Akkor az Avatár és A bombák földjén vetélkedett, melyből magasan az underdog-induló katonai dráma jött ki győztesen, míg idén eddig A közösségi háló nyerte a filmes díjak többségét. Igaz, a versengés idén szorosabb, hiszen ne feledkezzünk meg Nolan Eredet című filmjére, mely eddig szinte csak technikai díjakat zsebelhetett be (ma kapta Nolan a forgatókönyv díját - az első értékelhető díj a filmnek), itt van még a melegtéma, mint örök kedvenc (A kölyök rendben van), valamint a Coen-tesók újabb westernje, a 10 Oscar-díjra esélyes A félszemű.

A legjobb férfi főszereplő díja egyértelműen Firth felé lejt, a főbb kategóriák esetében pedig inkább a BAFTA jelentette hazai pályában reménykedhet a film, de csak a további, eddig nem említett bombaerős vetélytársak (127 óra, A harcos, Fekete hattyú, valamint az igazi underdog induló, a Winter's Bone) miatt.

8/10

0 Tovább

Writers Guild Awards - díjátadó

Túl vagyunk már a rendezők, producerek és színészek céhének díjátadóin. Nagy összességében kijelenthető, a Gengszterkorzó évét zárjuk most már lassan, hiszen a Brit Filmakadémia és az Oscar-díjátadóval be is fejeződik majd a szezon. Sorozatok terén a Mad Men még mindig uralkodó szerepet tölt be, bár kérdéses, akkor is így végződött volna, ha Atlantic City bűnözőit nem teszik az újoncokhoz. A Modern család eddig csak a Golden Globe-on maradt alul a Glee-vel szemben, azóta tarol mindenhol. A minisorozatoknál egy új versenyzőt köszönthetünk, se Temple Grandin, se Dr. Halál, de még mindig HBO - Peter Morgan a Különleges kapcsolattal verte az eddigi győzteseket.

A filmesek közt Nolan elvitte az első igazán neki szóló díjat: most először diadalmaskodott országos megmérettetésben az Eredettel. Aaron Sorkin egy újabb díjat vehetett át A közösségi hálóért - remélhetőleg ebben a kategóriában marad a film díjazása a következő átadókon. A dokumentumfilmes mezőny igen erős és vegyes, most az Inside Job kerekedett felül

 

 

Eredeti forgatókönyv

Christopher Nolan (Eredet)


Adaptált forgatókönyv

Aaron Sorkin (A közösségi háló)


Dokumentumfilm-forgatókönyv

Charles Ferguson, Chad Beck, Adam Bolt (Inside Job)

 

 

Televíziós kategóriák


Drámai sorozat

Mad Men - Reklámőrültek


Vígjáték-sorozat

Modern Family


Újonc sorozat

Gengszterkorzó


Eredeti forgatókönyv minisorozat vagy tévéfilm kategóriában

Peter Morgan (Különleges kapcsolat)

 

Adaptált forgatókönyv minisorozat vagy tévéfilm kategóriában

Robert Schenkkan és Michelle Ashford (The Pacific - A hős alakulat, 8. rész)

 

A díjazottak teljes listája ITT tekinthető meg.

0 Tovább

17. Screen Actors Guild - díjátadó

A tegnapi rendezők díjátadója után újabb győztes-hirdetések, újabb partik, ezúttal a színészek háza tájáról. A Színészek Céhének díjátadóján alig volt némi meglepetés. A filmes kategóriákban ugyanazok vihettek haza szobrocskákat, mint eddig: Colin Firth, Natalie Portman, Christian Bale és Melissa Leo eddig szinte veretlenül állnak a versenytársakkal szemben, vagyis a hátralevő BAFTA- és az Oscar-díjátadó előtt nem nagy jóstehetség megtippelni a fenti kategóriák győzteseit.

Hasonló állandóság a televíziós kategóriákban is megfigyelhető, Claire Danes és Al Pacino is egyeduralkodó a kategóriájában. Sorozatok terén egyértelműen a Gengszterkorzó évét éljük, Steve Buscemi pedig csak rádupláz a sorozat sikerére. A Modern család kezdi átvenni A stúdió szerepét a díjátadókon, megelőzve most a Golden Globe-on ajnározott Glee - Sztárok leszünk!-öt.

Az életműdíjat Ernest Borgnine kapta.

 

Filmes kategóriák

 

Legjobb szereplőgárda

A KIRÁLY BESZÉDE

 

Legjobb színész

COLIN FIRTH / VI. György király – A király beszéde

 

Legjobb színésznő

NATALIE PORTMAN / Nina Sayers – Fekete hattyú

 

Legjobb férfi mellékszereplő

CHRISTIAN BALE / Dicky Eklund – A harcos

 

Legjobb női mellékszereplő

MELISSA LEO / Alice Ward – A harcos

 

 

Televíziós kategóriák


Legjobb szereplőgárda drámai sorozatban

GENGSZTERKORZÓ

 

Legjobb színész drámai sorozatban

STEVE BUSCEMI / Nucky Thompson – Gengszterkorzó

 

Legjobb színésznő drámai sorozatban

JULIANNA MARGULIES / Alicia Florrick – A férjem védelmében

 

Legjobb színészgárda vígjátéksorozatban

MODERN FAMILY

 

Legjobb színész vígjátéksorozatban

ALEC BALDWIN / Jack Donaghy – A stúdió

 

Legjobb színésznő vígjátéksorozatban

BETTY WHITE / Elka Ostrovsky – Hot in Cleveland

 

Legjobb színész tévéfilmben vagy minisorozatban

AL PACINO / Jack Kevorkian – Dr. Halál

 

Legjobb színésznő tévéfilmben vagy minisorozatban

CLAIRE DANES / Temple Grandin – Temple Grandin

 

 

Filmes és televíziós kaszkadőrmunka


Legjobb kaszkadőrmunka filmben

EREDET

 

Legjobb kaszkadőrcsapat televíziós sorozatban

TRUE BLOOD

0 Tovább

63. Directors Guild of America - díjátadó

Ma hajnalban osztotta ki díjait az Amerikai Rendezők Céhe. A Golden Globe óta A közösségi háló nincs igazán a helyzet magaslatán, minden fronton A király beszéde tarol. A producerek után most a rendezők is Tom Hooper filmjét díjazták, a nagy érdeklődésre való tekintettel (és az újabb pénzcsapok megnyitása érdekében) újra is vágják a filmet, hogy a káromkodás nélküli jelenetekkel a kiskorúak megnézhessék az alkotást. Más kérdés, hogy a film és a történet magvát adja az, hogyan szabadul fel a király az idegi feszültség alól a káromkodás által. Tévéfilm vagy minisorozat terén a Dr. Halál és a Temple Grandin viaskodik, bár a The Pacific - A hős alakulat és a Carlos című alkotás is beköszön olykor, igazából a díjat odaítélő közösségtől függ. Drámai sorozatok között a Gengszterkorzó tarol, kész csoda, hogy a Golden Globe maradt olyan "hagyománytisztelő", hogy a Mad Men - Reklámőrülteket hozta ki győztesnek. Vígjáték-sorozatoknál inkább a Modern család a befutó, bár a Golden Globe-n a Glee - Sztárok leszünk volt az igazi nagy dobás, összességében akkor is a Modern család tekinthető érdmesebb győztesnek.

A díjazottak teljes listája itt érhető el, én csak a fontosabb kategóriákat emeltem ki.

 

 

Legjobb filmrendező
Tom Hooper, A király beszéde
Legjobb tévéfilm vagy minisorozat
Mick Jackson, Temple Grandin
Legjobb televíziós dráma
Martin Scorsese, Gengszterkorzó
Legjobb televíziós vígjáték
Michael Spiller, Modern család
Legjobb dokumentumfilm
Charles Ferguson, Inside Job

Legjobb filmrendező

Tom Hooper (A király beszéde)

 

Legjobb tévéfilm vagy minisorozat

Mick Jackson (Temple Grandin)

 

Legjobb televíziós dráma

Martin Scorsese (Gengszterkorzó)

 

Legjobb televíziós vígjáték

Michael Spiller (Modern család)

 

Legjobb dokumentumfilm

Charles Ferguson (Inside Job)

 

0 Tovább

83. Oscar-díjátadó jelöltjei

A 83. Oscar-díjátadó február 28-án magyar idő szerint hajnali 2 órától követhető, a házigazdák pedig Anne Hathaway az egyik jelölt James Franco.

Talán nem ezt a szobrot fogják átadni, de hangulatba hozáshoz tökéletes.

A legtöbb jelölést, szám szerint 12-t A király beszéde kapta, utána A félszemű következik 10 jelöléssel. A közösségi háló 7 jelöléssel, míg a Fekete hattyú 5 jelöléssel büszkélhedhet.

A főbb kategóriákat lentebb találhatjátok, a technikai kategóriák nyerteseit pedig erre.

Legjobb film

127 óra

A félszemű

A harcos

A király beszéde

A kölyök rendben van

A közösségi háló

Fekete hattyú

Eredet

Toy Story 3

Winter's Bone

0 Tovább

31. Arany Málna - jelöltek

Az Oscar előtti hagyományos díjátadó nem épp a filmek nemes versengéséről lett híres. A legrosszabb alkotások versengése nem csak a lejáratás része lehet, hiszen tavaly Sandra Bullock az Oscar-díja előtt átvehette az Arany Málnát is, ami azért ritkán jön össze egy éven belül, hogy a legrosszabb és a legjobb is legyen. Ahogy az átadók esetében is 24 órával előzi meg komplementerét, úgy a jelölés terén is egy nappal korábban hirdetnek listát, mint az Oscarnál.

A legrosszabb alkotások jelölések alapján Az utolsó léghajlító és az Alkonyat - Napfogyatkozás, nem sokkal lemaradva mögöttük a Szex és New York 2. Ami érdekesség, hogy Sylvester Stallone nagysikerű akciófilmjével, a The Expendables - A feláldozhatóak című alkotással a legrosszabb rendező díjáért indulhat.

Legorsszabb film
Exférj újratöltve
Az utolsó léghajlító
Szex és New York 2
Alkonyat - Napfogyatkozás
Vampires Suck
Legrosszabb színész
Jack Black (Gulliver utazása)
Gerard Butler (Exférj újratöltve)
Ashton Kutcher (Bérgyilkosok, Valentin-nap)
Taylor Lautner (Alkonyat - Napfogyatkozás, Valentin nap)
Robert Pattinson (Emlékezz rám, Alkonyat - Napfogyatkozás
Legrosszabb színésznő
Jennifer Aniston (Exférj újratöltve, Sejtcserés támadás)
Mylie Cyrus (Az utolsó dal)
Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis és Cynthia Nixon (Szex és New York 2)
Megan Fox (Jonah Hex)
Kristen Stewart (Alkonyat - Napfogyatkozás)
Legrosszabb női mellékszereplő
Jessica Alba (Machete, The Killer Inside Me, Utódomra ütök és Valentin-nap)
Cher (Díva)
Liza Minnelli (Szex és New York 2)
Nicola Peltz (Az utolsó léghajlító)
Barbra Streisand (Utódomra ütök)
Legrosszabb férfi mellékszereplő
Billy Ray Cyrus (Kém a szomszédban)
George Lopez (Kém a szomszédban, Marmaduke - A kutyakomédia és Valentin-nap)
Dev Patel (Az utolsó léghajlító)
Jackson Rathbone (Az utolsó léghajlító, Alkonyat - Napfogyatkozás)
Rob Schneider (Nagyfiúk)
Leginkább szemet bántó 3D
Kutyák és macskák - A rusnya macska bosszúja
A titánok harca
Az utolsó léghajlító
Diótörő
Fűrész 3D
Legrosszabb páros vagy színészgárda
Jennifer Aniston és Gerard Butler (Exférj újratöltve)
Josh Brolin arca és Megan Fox akcentusa (Jonah Hex)
Az utolsó léghajlító
Szex és New York 2
Alkonyat - Napfogyatkozás
Legrosszabb rendező
Jason Friedberg és Aaron Seltzer (VAMPIRES SUCK)
Michael Patrick King (Szex és New York 2)
M. Night Shyamalan (Az utolsó léghajlító)
David Slade (Alkonyat-Napfogyatkozás)
Sylvester Stallone (The Expendables - A feláldozhatóak)
Legrosszabb forgatókönyv
Az utolsó léghajlító (M. Night Shyamalan)
Utódomra ütök (John Hamburg és Larry Stuckey)
Szex és New York 2 (Michael Patrick King)
Alkonyat - Napfogyatkozás (Melissa Rosenberg)
VAMPIRES SUCK (Jason Friedberg és Aaron Seltzer)
WORST PREQUEL, REMAKE, RIP-OFF or SEQUEL (Combined Category for 2010)
A titánok harca
Az utolsó léghajlító
Szex és New York 2
Alkonyat-Napfogyatkozás
VAMPIRES SUCK

Legrosszabb film

Exférj újratöltve

Az utolsó léghajlító

Szex és New York 2

Alkonyat - Napfogyatkozás

Vámpíros film

Legrosszabb színész

Jack Black (Gulliver utazása)

Gerard Butler (Exférj újratöltve)

Ashton Kutcher (Bérgyilkosok, Valentin-nap)

Taylor Lautner (Alkonyat - Napfogyatkozás, Valentin nap)

Robert Pattinson (Emlékezz rám, Alkonyat - Napfogyatkozás)

Legrosszabb színésznő

Jennifer Aniston (Exférj újratöltve, Sejtcserés támadás)

Mylie Cyrus (Az utolsó dal)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis és Cynthia Nixon (Szex és New York 2)

Megan Fox (Jonah Hex)

Kristen Stewart (Alkonyat - Napfogyatkozás)

0 Tovább

22. Producers Guild of America - díjátadó

Hat nappal a Golden Globe után elkezdődött a szakmai díjátadók sorozata. Első körben a Producerek Céhe adta át díjait a Los Angeles-i Beverly Hilton Hotelben. Az est házigazdája Judd Apatow volt, aki poénjait saját twitter-oldalán közzétett körkérdéssel gyűjtötte. Ez volt az első átadó ceremónia, ahol borult az eddigi papírforma.

A közösségi háló alulmaradt A király beszédével szemben, igaz, itt csak egyetlen filmes kategória van, ahol az alkotást díjazzák. Az animációs filmeknél lassan nyugtázható, a Toy Story 3-é lesz a szezon, hiába lobbiznak sokan az Így neveld a sárkányodat sikeréért. Televíziós kategóriákban a nagy újonc Gengszterkorzót még csak nem is jelölték, ami azért nagy kérdőjel mindenki számára, hiszen a szezon egyik legjobb drámai sorozatáról van szó, a The Walking Deadet nem is említve. A vígjátékok közt eddig taroló Glee - Sztárok leszünk! szintúgy alulmaradt, a Modern család erősebbnek bizonyult.

Legjobb film

A király beszéde


127 óra

A félszemű

A harcos

A kölyök rendben van

A közösségi háló

Eredet

Fekete hattyú

Tolvajok városa

Toy Story 3

0 Tovább

GALECA-díjátadó

Be kell vallanom, egy eddig számomra ismeretlen esemény eredményéről számolhatok be. A GALECA (Gay & Lesbian Entertainment Critics Associaton) az amerikai meleg szórakoztatóipari kritikusok szervezete, mely a Dorian-díjjal jutalmazza a számukra kiemelkedő alkotásokat.

Az év legjobbjai mellett a legjobb leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű témákat felkaroló vagy ábrázoló alkotásokat is díjazták, ezek az LBGT rövidítéssel jelölt díjak. Emellett fontos megyjegyezeni, hogy a "buzis" jelző nem véletlen, ami egyes kategóriáknál található, ugyanis campy jelzővel illetik a szerintük annak tartott, tartható filmeket.

Ahogy a Golden Globe-on, most is a Glee tarolt a televíziós kategóriákban, színészei három, a sorozat további két díjat kapott.

Az életműdíjat Angela Lansbury kapta

FILM OF THE YEAR
Black Swan
I Am Love (WINNER)
The Kids Are All Right
The Social Network
Toy Story 3
FILM PERFORMANCE OF THE YEAR
Christian Bale - The Fighter
Annette Bening - The Kids Are All Right (WINNER)
Colin Firth - The King's Speech
James Franco - 127 Hours and Howl
Lesley Manville - Another Year
Natalie Portman - Black Swan
DOCUMENTARY OF THE YEAR (Film, DVD or TV)
Catfish
Client 9: the Rise and Fall of Eliot Spitzer
Exit Through the Gift Shop
Inside Job
Joan Rivers: A Piece of Work (WINNER)
Restrepo
Waking Sleeping Beauty
Waiting for Superman
LGBT-THEMED FILM OF THE YEAR
A Marine Story
Howl
I Love You Phillip Morris (WINNER)
La Mission
The Kids Are All Right
Undertow
LGBT-THEMED DOCUMENTARY OF THE YEAR
8: The Mormon Proposition (WINNER)
Prodigal Sons
Stonewall Uprising
Strange Powers: Stephen Merritt and the Magnetic Fields
Leslie Jordan: My Trip Down the Pink Carpet
CAMPY - INTENTIONAL OR NOT - FILM OF THE YEAR
Burlesque (UM, WINNER)
Charlie St. Cloud
I'm Still Here
Piranha 3-D
Sex and the City 2
TV DRAMA OF THE YEAR
Boardwalk Empire
Damages
Dexter
Mad Men
The Good Wife (WINNER)
The Walking Dead
True Blood
TV MUSICAL OR COMEDY OF THE YEAR
Glee (WINNER)
Modern Family
Nurse Jackie
The Big Bang Theory
30 Rock
TV DRAMA PERFORMANCE OF THE YEAR
Claire Danes - Temple Grandin
Michael C. Hall - Dexter (WINNER)
Juliana Margulies - The Good Wife
Elisabeth Moss - Mad Men
Edgar Ramirez - Carlos
TV COMEDY PERFORMANCE OF THE YEAR
(TIE)
Louis C.K. - Louis
Chris Colfer - Glee (WINNER)
Laura Linney - The Big C
Jane Lynch - Glee (WINNER)
Jim Parsons - The Big Bang Theory
LGBT-THEMED TV SHOW OF THE YEAR7
Glee (WINNER)
Modern Family
Nip/Tuck
RuPaul's Drag Race
Ugly Betty
CAMPY - INTENTIONAL OR NOT - TV SHOW OF THE YEAR
Hot in Cleveland (WINNER)
Sarah Palin's Alaska
The A List
The Colbert Report
The Real Housewives franchise
THE WE'RE WILDE ABOUT YOU RISING STAR AWARD
Darren Criss - Glee (WINNER)
Andrew Garfield - The Social Network and Never Let Me Go
Mila Kunis - Black Swan
Chloe Grace Moretz - Kick Ass, etc.
Sarah Steele - Please Give
UNSUNG FILM OF THE YEAR
Easy A (WINNER)
Mother and Child
Please Give
Scott Pilgrim Vs. the World
The Dissappearance of Alice Creed
UNSUNG TV SHOW OF THE YEAR
Archer
Bored to Death
Hung (WINNER)
Lone Star
Louie
Ugly Betty
WILDE WIT OF THE YEAR
Stephen Colbert and the writers of The Colbert Report
Tina Fey and the writers of 30 Rock
Rachel Maddow (WINNER)
Joel McHale
Aaron Sorkin
Jon Stewart and the writers of The Daily Show
TIMELESS AWARD
Given to a living actor or performer with an exemplary career of marked by smarts, character and wit. This year's recipient is:
Angela Lansbury

Legjobb film

Szerelmes lettem

A közösségi háló

Fekete hattyú

The Kids Are All Right

Toy Story 3

Legjobb alakítás

Annette Bening - The Kids Are All Right


Christian Bale - The Fighter

Colin Firth - A király beszéde

James Franco - 127 óra, Howl

Lesley Manville - Another Year

Natalie Portman - Fekete hattyú

0 Tovább

Prolihisztor

blogavatar

Szelektált válogatás egy harmincas webpolgár gondolataiból, filmes írásaiból. Vélemény-folyam, mely műfajokhoz és témákhoz nem, csak személyhez kötött.

Utolsó kommentek